5 produktai, kurie neigiamai veikia dantų baltumą

May 28, 2019
Kategorija: Įdomybės
0 74 0
5 produktai, kurie neigiamai veikia dantų baltumą

Akyla burnos ertmės priežiūra ir problemų prevencija gali padėti išvengti odontologo kėdės. Sveikas maistas – puiki pradžia. Visgi ne kiekvienas valgis, kuris yra naudingas mūsų organizmui, tokią pat naudą teikia ir dantims. Dažniausiai jie turi įtakos ne bendrai dantų būklei, tačiau jų estetikai. Jei norite turėti tviskančią šypseną, dantų balinimas gali ją užtikrinti, tačiau tam, kad ji tokia liktų ilgai, būtina atsižvelgti į savo gyvenimo būdą ir tai, kokį maistą valgote. Apžvelgsime 5 populiarius produktus, kurie gali palikti dėmes ant Jūsų dantų ar kitaip pakenkti jų baltumui.

1. Juoda arba žolelių arbata

Juoda arbata yra pakankamai naudingas produktas mūsų organizmui, nes joje gausu įvairių antioksidantų, gerinančių jo veiklą, o sudėtyje esantis kofeinas suteikia energijos ir padeda geriau išlaikyti koncentraciją. Kaip bebūtų, įprasta juoda arbata gali ant dantų palikti didesnes dėmes nei kava. Žolelių arbata taip pat gali ilgainiui sukelti emalio demineralizaciją ir sukelti dėmių atsiradimą.

2. Raudonasis vynas

Jei esate tikri raudono vyno gurmanai, tikėtina, kad dantų balinimas yra neišvengiamas. Galvokite taip: jeigu vynas gali palikti dėmes ant staltiesės, taip nutiks ir Jūsų dantimis. Šis sodrios spalvos ir daug įvairių rūgščių turintis gėrimas – vienas labiausiai dantis dažančių maisto produktų.

3. Mėlynės

Apie šių uogų naudą kalbėti būtų galima išties ilgai: jos – mažai kaloringos, tačiau turi daug maistingųjų medžiagų, jų sudėtyje yra bene daugiausiai antioksidantų iš visų vaisių bei daržovių, jos mažina cholesterolį, saugo nuo širdies bei kraujagyslių ligų. Deja, didelis jų kiekis gali nudažyti dantis, todėl, pavalgę mėlynių, praskalaukite burną vandeniu.

4. Įvairūs padažai

Jei norite išsaugoti baltus dantis, venkite gausaus įvairių ryškiaspalvių padažų vartojimo, nepaisant to, kad kai kurie iš jų gali būti išties skanūs. Jeigu Jums dantų balinimas buvo atliktas neseniai, sojų, pomidorų, kario padažą vartokite kiek įmanoma rečiau ir po valgio skalaukite burną.

5. Juoda kava

Ne paslaptis, kad šis gėrimas, be kurio daugelis žmonių neįsivaizduoja savo kasdienybės, sukelia dėmes ant dantų. Net jei išgeriate tik puodelį ar du per dieną, nesate apsaugoti nuo šio žalingo kavos poveikio. Dantys yra poringi, todėl jie natūraliai sugeria dalį skysčių, kurie patenka į burną. Jei nenorite atsisakyti kavos, tuomet įpilkite į ją šiek tiek pieno, kad jos spalva nebūtų tokia tamsi.

Sveiki ir balti dantys yra svarbūs kiekvienam. Jei piktnaudžiaujate šiais produktais ar tiesiog negalite be jų gyventi, tuomet dantų balinimas padės išspręsti dėmių problemą.

Share
Suliekneti.lt

View my other posts