5 veikliosios medžiagos, naudojamos grožio produktuose

July 13, 2018
Kategorija: Įdomybės
0 515 0
5 veikliosios medžiagos, naudojamos grožio produktuose

Atvėrus bet kurios merginos ar moters kosmetinę ar vonios lentynėlę, tikrai rastumėte ne vieną ir net ne du grožio produktus. Nuo šampūno iki veido prausiklių ir kaukių, losjonų ir rankų kremų. Moterys mėgsta kaupti ir mėgsta naudoti. Tačiau nelabai mėgsta gilintis į produktų sudėtį, o apie, kas yra peptidai tikrai nė puse ausies girdėjusios. Tad mes šįkart nusprendėme tai ir panagrinėti – išskyrėme net 5 populiariausias veikliąsias medžiagas, kurios įeina į dažniausiai naudojamų produktų sudėtį.

1. Hialuronas

Tai viena svarbiausių ir plačiausiai naudojamų medžiagų moteriškoje kosmetikoje. Pats hialuronas yra natūralus organizmo elementas (kas dar to nežinote), tačiau ilgainiui šios rūgšties sankaupos ima mąžti. O kas tada? Tada oda pradeda sausėti, po truputį išryškėja raukšlelės. Hialurono rūgštis dažniausiai randama drėkinamuosiuose veido ir rankų kremuose.

2. Retinolis

Paprasčiau kalbant, ši medžiaga yra žinoma kaip vitamino A forma, kuri taip pat beveik visada randama kosmetiniuose produktuose. Vitaminas A atsakingas už riebalų gaminimą, tačiau tuo pačiu yra tam tikras antioksidantas. Padeda atsinaujinti ląstelėms, sumažina atsiradusias erzinančias raukšleles, normalizuoja ir riebalų išsiskyrimą, tad oda tampa gražesnė, sveikesnė ir šviesesnė. Dažniausiai randama veido kaukėse, skirtose riebiai odai.

3. Peptidai

Dar vienas iš tų retai girdimų žodžių, apie kuriuos, atrodo, nė žalio supratimo neturime. Taip, apie peptidus išgirstame daug rečiau, tačiau ši medžiaga padeda gaminti hialuroną, kolageną ir mažina pavojingų UV spindulių žalą odai. Jų dažniausiai rasti galima kremuose nuo saulės, tačiau šiandien – ir jauninamuosiuose veido kremuose, kaukėse ir losjonuose. O „Era Esthetic“ klinika šiandien peptidus taiko ir liekninimo procedūroms.

4. Kolagenas

Šis elementas dažniausiai randamas šampūnuose ir plaukų kondicionieriuose. Kodėl? Tai odos baltymas, kuris atsakingas už plauko struktūrą, juos stiprina. Tačiau ilgainiui jo kaip ir hialurono rūgšties, odoje ir plaukuose mažėja. Tad juo ir papildomi įvairūs kosmetiniai produktai.

5. Antioksidantai

Nors skamba kaip neigiamą įtaką turinti produktas, iš tiesų taip nėra. Nors šias medžiagas sukūrė žmogaus ranka, jos vis tiek laikomos natūraliomis ir žmogaus organizmui naudingomis. Kaip šios pasitarnauja? Antioksidantai saugo mūsų odos ląsteles nuo pirmalaikio, pernelyg ankstyvo senėjimo. Na, būna, kad nutinka ir taip, kai kaktoje raukšlelės išryškėja nesulaukus nė 30-ies. Kartais tai problema odos nepriežiūros, o kartais – paprasčiausių aplinkos veiksnių. Šių medžiagų rasti galima beveik visose kosmetikos priemonėse.

Kad ir kiek sudėtingų žodžių rastumėte savo kasdien naudojamų produktų etikėtėse, dabar jau žinosite nors kelis populiariausius. Ir ne tik atpažinsite pavadinimus, bet ir žinosite kodėl jie reikalingi. Nes kad ir kaip jie sudėtingai skambėtų, ne viskas yra nuodai, kaip pasakytų močiutė.

Share
Suliekneti.lt

View my other posts