Moliūgų sėklų nauda

June 23, 2014
Kategorija: Mityba, Sveikas maistas
0 31991 0
Moliūgų sėklų nauda

Moliūgų sėklos turėtų būtų įtrauktos į mūsų visų mitybos racioną. Moliūgų sėklose esantys vitaminai ir mineralai padeda sustiprinti sveikatą. 100 gr moliūgų sėklose yra 40 gr baltymų, 35-50 gr riebalų, 10 gr angliavandenių, 2,2 gr balastinių medžiagų, 5 gr mineralinių medžiagų – kalcio, kalio, magnio, fosforo, cinko, seleno bei geležies.

Šiose sėklose esančios biologiškai aktyvios medžiagos, vitaminai ir mineralai yra vertinami jau senai. Moliūgų sėklos suteikia energijos ir valo organizmą nuo toksinų bei šlakų. Moliūgų sėklos padeda sureguliuoti rūgščių balansą organizme, o jų sudėtyje esanti linolino rūgštis sustiprina vitamino D, hormonų ir ląstelių sienelių susidarymą. Moliūgų sėklose gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių (net 45%), kurios skatina ląstelių atsinaujinimą, padeda apsisaugoti nuo vėžio ir yra be galo naudingos medžiagų apykaitos procesams.

Moliūgų sėklos padeda sustiprinti nervų sistemą, gerina kepenų veiklą ir apsaugo nuo aterosklerozės, taip pat mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje ir didina – gerojo, todėl apsaugoma širdies ir kraujagyslių sistema nuo aterosklerotinių plokštelių susidarymo. Šiose sėklose taip pat gausu proteinų, cinko, vitaminų A, B, B2, C, E ir PP bei mineralų. Magnio, vario, fosforo, geležies ir mangano. Patariama moliūgų sėklas valgyti užkietėjus viduriams, nes jos yra prisotintos organinėmis rūgštimis ir žarnyno veiklą gerinančia ląsteliena.

Moliūgų sėklos stabdo inkstų susidarymą kepenyse ir lengvina artrito simptomus. Šios sėklos taip pat naudojamos su kitais preparatais gydant kirmėles ir kitus parazitus. Moliūgų sėklos itin naudingos ir vyrams. Jas patariama vartoti gydant prostatą, o moliūgų sėklų aliejus palengvina šlapinimąsi. Taip pat moliūgų sėklos didina vyrų lytinį pajėgumą, reguliuoja vyriškų lytinių hormonų pusiausvyrą organizme ir apsaugo nuo prostatos ligų. Moliūgų sėklose yra daug magnio, o prancūzų mokslininkai ištyrė, kad vyrai, kurių kraujyje yra pakankamas kiekis magnio, turi 40% mažesnę tikimybę numirti jauname amžiuje, lyginant su vyrais, kurių kraujyje yra mažas magnio kiekis.

Moliūgų sėklos laikomos energetiniu produktu, todėl jas patariama dažnai vartoti. Be to, šios sėklos padeda kovoti su bloga nuotaika ir įveikti depresiją, nes moliūgų sėklose yra cheminis komponentas – L-triptofanas, kuris gerina žmogaus nuotaiką.

Share
, , , ,
Suliekneti.lt

View my other posts