Kaip išsirinkti jogos studiją?

May 16, 2014
Kategorija: Joga, Patarimai, Sportas
0 1931 0
Kaip išsirinkti jogos studiją?

Niekada gyvenime aktyvia fizine veikla neužsiėmusiam žmogui dažniausiai yra sunku pasiryžti sportuoti. Dėl įvairių priežasčių nutraukus treniruotes taip pat nėra lengva iš tolimiausio spintos kampo išsitraukti sportinę aprangą ir apsiauti sportbačius. Dauguma sportuojančių žmonių vienbalsiai teigia, kad tiems, kuriems sunku prisiversti užsiimti aktyvia sportine veikla arba nenorintiems ilgą laiką lieti prakaito kilnojant svarmenis sporto salėje, jogos treniruotės yra puikus pasirinkimas.

Šiuo metu daugelyje sporto klubų galima lankyti jogos užsiėmimus, tačiau neretai populiarių sporto klubų salėse susirenka per daug sportuoti norinčių žmonių arba salėse įrengta prasta garso izoliacijos sistema. Dėl to jogos treniruotės metu susikaupti nuolatos trukdo gretimoje salėje vykstančios kitos treniruotės bei garsiai besišnekučiuojantys, treniruotės laukiantys sporto klubo nariai. Jogos treniruotės reikalauja susikaupimo ir atsipalaidavimo, todėl svarbu išsirinkti tokią vietą, kurioje nebūtų aplinkos trukdžių. Todėl vienas geriausių pasirinkimų – rinktis treniruotes, kurios vyksta specializuotose jogos mokyklose.

Tačiau nereikėtų susikrovus sportinių reikmenų krepšio keliauti į pačią artimiausią jogos centrą. Dažniausiai pirmos treniruotės visose sporto klubuose ar jogos mokyklose yra nemokamos, todėl pirmiausia rekomenduojama pasinaudoti šia teikiama galimybe ir išsirinkti pačią geriausią treniruočių vietą.

Renkantis jogos centrą, svarbu atkreipti dėmesį į patalpas, kuriose vyksta treniruotės. Jose turėtų būti gera garso izoliacija, kad treniruočių metu nebūtų girdimas aplinkos triukšmas: už lango važiuojantys automobiliai ar šūkaujantys pašaliniai žmonės. Taip pat svarbu, kad jogos treniruočių patalpa būtų jauki, pradedant sienų spalva ir baigiant kitomis įvairiomis detalėmis. Kadangi tik tylioje, ramioje ir jaukioje erdvėje, jogą praktikuojantis žmogus gali atsipalaiduoti ir atsiribojęs nuo kasdienių rūpesčių, susikoncentruoti į save ir savo vidų bei atsikratyti visų nemalonių emocijų.

Visose įstaigose jogos treniruotės vyksta grupėmis. Šiuo metu jogos treniruotės yra itin populiarios, todėl norėdami išnaudoti galimybę užsidirbti daugiau pinigų, sporto klubai ir jogos mokyklos yra linkę priimti sausakimšas sales žmonių, o tai neabejotinai kenkia užsiėmimų kokybei. Reikėtų rinktis tokias grupines treniruotes, kuriuose yra ne daugiau nei 12 žmonių. Tai yra optimalus besitreniruojančių žmonių skaičius, kadangi treniruočių patalpoje bus pakankamai vietos, o jogos mokytojas galės atidžiai stebėti kiekvieną ir padėti taisyklingai atlikti patarimus.

Renkantis jogos studiją būtina atkreipti dėmesį į jogos užsiėmimus vedančius mokytojus. Labai svarbu atsižvelgti į mokytojų išsilavinimą, kompetenciją, turimus sertifikatus ir darbo patirtį. Ši informacija dažniausiai yra pateikiama jogos užsiemimus organizuojančių įmonių tinklalapiuose. O visą pateiktą informaciją galima labai lengvai patikrinti vieną vakarą panaršius internete. Internete taip pat galima rasti begalę lankytojų atsiliepimų ir rekomendacijų, kurios gali padėti išsirinkti jogos treniruočių studiją, tačiau geriausias būdas atrasti sau tinkamą – pačiam apsilankyti ir išbandyti treniruotes.

Share
, , ,
Suliekneti.lt

View my other posts