7 didžiosios mankštos klaidos

September 3, 2014
Kategorija: Pratimai ir mankštos, Sportas
0 4637 0
7 didžiosios mankštos klaidos

Mankštinatės ar sportuojate jau kurį laiką, tačiau ryškių pokyčių nepastebite? Greičiausiai šį tą darote ne taip. Tačiau visas klaidas galima atpažinti, ištaisyti ir pasiekti norimus rezultatus.

KLAIDA NR. 1: NEEFEKTYVI TRENIRUOTĖ

Treniruotės metu raumenys turi dirbti įtemptai, tačiau tai neįmanoma, jeigu valandą laiko darote tai, kas turi būti padaryta per 40 min.

Taisome klaidą: tarp pratimų serijų užtenka daryti 60 sekundžių pertraukas. Pertraukose tarp jėgos pratimų, darkykite keletą tempimo pratimų tai raumenų grupei, kurią mankštinate. Taip Jūsų treniruotės taps efektyvios ir naudingos, tačiau nepamirškite, kad plepėjimas su drauge kalorijų taip pat nedegina.

KLAIDA NR.2: RUTINA

Pratimus reikia nuolat keisti, nes raumenys pripranta prie tų pačių judesių. Nauji pratimai pažadina kūną ir priverčia jį maksimaliai deginti kalorijas.

Taisome klaidą: keiskite pratimų serijas skirtingoms raumenų grupėms, pavyzdžiui, atlikusios pratimus nugarai, treniruokite krūtinę, o atlikusios pratimus bicepsams, atlikite pratimus tricepsams ir t.t.

KLAIDA NR.3: REMIATĖS Į TRENIRUOKLĮ

Bėgdamos bėgimo takeliu visu kūnu remiatės į jo rankeną? Tuomet be reikalo švaistote energiją!

Taisome klaidą: pasirinkite tokį bėgimo tempą, kuris Jums leis bėgti laisvai rankas uždėjus ant ranktūrio tik tam, kad lengviau išlaikytumėte pusiausvyrą. Stipriai įsikibus prilaikomas kūno svoris, o tai reiškia, kad mankšta yra neveiksminga ir sudeginama kur kas mažiau kalorijų.

KLAIDA NR. 4: BĖGATE LYGIU BĖGIMO TAKELIU

Bėgimo takelis yra neabejotinai vienas geriausių treniruoklių, kurių pagalba deginamos kalorijos, tačiau jo veiksmingumas priklauso nuo Jūsų judėjimo pobūdžio.

Taisome padėtį: bėgimo takelis turi būti nustatytas taip, kad bėgtumėte įkalnėn. Jeigu bėgate lygia plokštuma, naudos gaunate beveik tiek pat, kiek bėgdamos nuokalne. Bėgant įkalne raumenys yra priversti dirbti stipriau, o tai reiškia – sudeginama daugiau kalorijų.

KLAIDA NR. 5: DAUG ATSILENKIMŲ, JOKIŲ JĖGOS PRATIMŲ

Galite kasdien daryti šimtus atsilenkimų, tačiau Jūsų pilvas nebus plokščias, jeigu ignoruosite jėgos pratimus ir svarmenis.

Taisome padėtį: mankšta pilvo presui bus naudinga tada, jei pratimai pilvo presui bus papildomi jėgos pratimais kitoms kūno dalims. Geriausia įtrakti pratimus kojoms, nes šių pratimų dėka sudeginama daugiausia kalorijų.

KLAIDA NR. 6: NETAISYKLINGAI KVĖPUOJATE

Nesijaudinkite Jūs ne viena, netaisyklingas kvėpavimas yra viena dažniausiai pasitaikančių klaidų mankštinantis.

Taisome padėtį: pagrindinė taisyklė – įtempdamos raumenis iškvėpkite, o juos atpalaiduodamos – iškvėpkite. Kvėpuokite giliai, ne per greitai ir ne per lėtai – kitaip pradės svaigti galva. Niekada nesulaikykite kvėpavimo atlikdamos jėgos pratimus.

KLAIDA NR. 7: LABAI SKUBATE

Nepamirškite, kad taisyklingai daromas pratimas yra kur kas naudingesnis nei pratimas atliktas paskubomis ir paviršutiniškai.

Taisome padėtį: Judesiai gali būti lėti, tačiau koordinuoti, ypač jeigu atliekate tempimo pratimus arba mankštinatės su svarmenimis. Paskubomis atliekant įvairius pratimus, krūvis tenka ne tik raumenims, bet ir jūsų sąnariams. Kiekvieną judesį atlikite tol, kol suskaičiuosite iki penkių, nes per šį laiko tarpą pajausite tempimą reikiamoje vietoje – raumenyse.

Share
, , ,
Suliekneti.lt

View my other posts