Lengvi pratimai ant kamuolio

May 20, 2014
Kategorija: Aerobika, Pratimai ir mankštos, Sportas
0 8294 0
Lengvi pratimai ant kamuolio

Treniruotės ant fineso (reabilitacijos, gimnastikos) kamuolio yra ne tik nuotaikingas, bet ir labai naudingas užsiėmimas, siekiant pagražinti savo figūrą. Atliekant įvairius pratimus su kamuoliu galima sustiprinti pagrindines raumenų grupes, koreguoti laikyseną, lavinti pusiausvyrą ir raumenų koordinaciją bei atsipalaiduoti. Šiuos kamuolius gali įsigyti kiekvienas specializuotuose parduotuvėse ir namuose savarankiškai atlikti fizinius pratimus. Svarbiausia, išsirinkti tinkamo dydžio kamuolį, kuris turi atitikti žmogaus kūno proporcijas, o sėdint šlaunys ir keliai turi būti sulenkti 90 laipsnių kampu.

Turintiems problemų su taisyklinga laikysena, rekomenduojama šį kamuolį naudoti vietoje įprastinės kėdės, kadangi kūnas bus nuolatos verčiamas ieškoti idealios padėties ir taip bus skatinami dirbti raumenys, kurie paprastai mažai apkraunami darbu – aktyvinami kojų, nugaros, pilvo ir sėdmenų raumenys.

Rekomenduojame namie atlikti penkis nesudėtingus pratimus, kurie padės sustiprinti viso kūno raumenis. Pratimus galite atlikti tiek kartų, kiek jaučiatės pajėgūs.

1 PRATIMAS

Atsisėskite ant kamuolio ir kojas sulenkite 90 laipsnių kampu. Rankas laisvai laikykite padėtas ant kelių, o pėdas spauskite grindis. Dubeniu sukite ratus.

Šio pratimo tikslas – gerinti stuburo juosmeninės dalies paslankumą ir atpalaiduoti mažojo dubens raumenis.

2 PRATIMAS

Atsisėskite ant kamuolio ir kojas sulenkite 90 laipsnių kampu. Nugarą laikykite tiesiai, o rankas – ant liemens. Pėdomis spauskite grindis. Įtempkite sėdmenų raumenis. Kelkite kairiąją koją aukštyn ir nuleiskite. Tą patį veiksmą atlikite ir dešiniąją koja. Šį judesį reikia atlikti žingsniavimo tempu, lavinant pusiausvyrą. Galima atlikti lėtai arba šokinėjant ant kamuolio.

Šio pratimo tikslas – stiprinti mažojo dubens ir sėmeninius raumenis bei lavinti pusiausvyra.

3 PRATIMAS

Atsisėskite ant kamuolio ir kojas sulenkite 90 laipsnių kampu. Nugarą laikykite tiesiai. Rankas laikykite sulenktas, o plaštakas už galvos. Pėdomis spauskite grindis. Tieskite rankas į šalis ir sukite liemenį į kairę. Tą patį judesį atlikite ir į dešinę pusę.

Šio pratimo tikslas – koreguoti laikyseną, stiprinti pečių ir rankų raumenis bei gerinti stuburo juosmeninės dalies paslankumą.

4 PRATIMAS

Atsigulkite pilvu ant kamuolio. Pėdų pirštus atremkite į grindis. Rankas laikykite laisvai nuleistas ant žemės. Kojas šiek tiek tieskite ir lenkite („sūpuoklės“ judests)

Šio pratimo tikslas – atpalaiduoti nugaros raumenis.

5 PRATIMAS

Atsigulkite pilvu ant kamuolio. Aukštyn kelkite dešinę ranką ir kairę koją. Tą patį veiksmą kartokite ir su kaire ranka bei dešine koja.

Šio pratimo tikslas – stiprinti nugaros raumenis ir gerinti stuburo sąnarių paslankumą.

Share
, ,
Suliekneti.lt

View my other posts