Važinėti dviračiu – naudinga jums ir gamtai

October 30, 2018
Kategorija: Sportas
0 388 0
Važinėti dviračiu – naudinga jums ir gamtai

Miesto dviratis sutinkamas jau ir mažuose miesteliuose. Tam priežasčių yra begalės ir labai svarių. Žinoma, dviračiu važiuojantį žmogų gūdžią žiemą sutiksite gan retai, tačiau visais kitais metų laikais, ar ir spaudžiant silpnam šaltukui, bet pliskinant saulei – tikrai pamatysite. Į važinėjimą dviračių vis rimčiau žiūri daugelis žmonių. Tai yra visapusiška nauda tiek pačiam minančiam, tiek gamtai. Nepatenkinti kartais likti gali tik automobilių vairuotojai, kai esant prastoms oro sąlygomis, ar į tamsias gatves išlindę dviratininkai pradeda landžioti tarp mašinų, ar nesilaiko kelių eismo taisyklių. Vis dėlto, naudos daugiau negu žalos.

Stiprinami raumenys ir imunitetas

Bet koks sportas stiprina raumenis ir padeda gerinti imunitetą. Miesto dviratis bus ne išimtis, net jeigu ir teks važinėti mašinų perpildytomis gatvėmis. Važinėjant dviračiu dirba visi kūno raumenys. Akivaizdu, kad kuo daugiau važinėsite, tuo stipresniu raumenis turėsite. Tvirti raumenys gali apsaugoti nuo netikėtų traumų. O stiprus imunitetas yra ne ką mažiau svarbus, negu stiprūs raumenys. Juk atsilaikyti prieš rudenio peršalimus, bei nesusirgti kitomis virusinėmis ligomis padės stiprus imunitetas.

Bendras savijautos ir nuotaikos gerinimas

Aktyvesnė veikla gerina smegenų veiklą, padeda lengviau atsikratyti neigiamomis emocijomis ir lengviau susitvarkyti su iškylančiomis mintims. Juk net ir patys garsiausi menininkai bent valandą laiko skirdavo vaikščiojimui, tai būdavo būtinybė ir kasdieninių ritualų dalis, padedanti geriau kurti. Labai panašiai ir su važinėjimu dviračiu. Važiuodami būsite vieni, galėsite lengvai susidėlioti mintis, o galimai pro šalį skriejantys įvairiausi vaizdai nukreips mintis ir padės daug pozityviau galvoti.

Mažinama tarša

Miesto dviratis yra vienas didžiausių išsigelbėjimų kovojant su išmetamosiomis dujomis. Automobiliai, ypač senesnės transporto priemonės išmeta labai daug anglies dioksido. Šis plonina ozono sluoksnį ir stipriai teršia aplinką. Vienuose didžiausių Kinijos miestų užterštumas yra toks aukštas, kad atrodo, jog pastoviai ir visame mieste yra nuolatinis rūkas. Važinėjimas dviračiu yra puiki priemonė keičianti teršiančius automobilius į gamtos puoselėjimą.

Nevažinėti dviračiu neturėtų būti jokių pasiteisinimų. Juk tai itin sveika pačių kūnui ir organizmui, bei mažina oro užterštumą, kuriuo patys ir kvėpuojame.

Share
Suliekneti.lt

View my other posts