Maisto papildai lieknėjimui

October 25, 2014
Kategorija: Maisto papildai, Sveikata
0 6715 0
Maisto papildai lieknėjimui

Sulieknėti norinčios moterys dažnai griebiasi lieknėjimui skirtų maisto papildų. Pagal sudėtį ir poveikį maisto papildai yra skirstomi į kelias grupes. Lieknėjimui skirti maisto papildai dažniausiai padeda lengviau pasiekti norimus rezultatus ir apsaugo organizmą nuo reikalingų medžiagų trūkumą. Trumpai aptarsime lieknėjimui skirtus maisto papildus.

Riebalus „surišantys“ preparatai tinkamiausi tiems, kurie nori atsikratyti papildomais kilogramais palaipsniui ir subalansuodami savo mitybą bei nesilaikydami drastiškų dietų. Pagrindinė sudedamoji šių maisto papildų dalis yra nevirškinami polimerai, kurie patekę į virškinimo traktatą išbrinksta ir sugeria didelę dalį riebalų, todėl organizmas įsisavina mažiau kalorijų iš maisto.

Raumenų masę didinantys ir riebalinio audinio masę sumažinantys preparatai yra skirti tiems, kurie daug sportuoja. Šie maisto papildai sudaryti iš konjugutos linolio rūgšties (CLA), chromo ir karnitino.

Vaistažolių preparatai dažniausiai yra sudaromi iš kelių augalinių ekstraktų. Šie maisto papildai gerina virškinimą ir skatina medžiagų apykaitą, tačiau juos turėtų atsargiai rinktis alergiški žmonėms.

Obuolių sidras dalyvauja gliukozės apykaitoje, slopindamas apetitą, tačiau šis maisto papildas nėra tinkamas visiems. Obuolių sidro nepatariama vartoti žmonėms, kurie skundžiasi padidėjusiu rūgštingumu ir rėmens graužimu, nes obuolių sidre yra acetinė rūgštis, kuri skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą.

Visi maisto papildai pasižymi vienu veikimo principu – jie didina riebalų apykaitą organizme, kalorijų panaudojimą ir sumažina riebalų pasisavinimą. Skatindami susikaupusių riebalų apykaitą, maisto papildai padeda transportuoti riebalus į ląsteles, kur jie yra paverčiami energija. Šiuo poveikiu pasižymi karnitinas, omega-3 riebalų rūgštys, taip pat linų sėmenys ir sėmenų aliejus. Panašų poveikį turi soja ir vitaminas C.

Maisto papilduose gali būti hidroksicitrinos rūgšties, kurios slopina riebalų susidarymą, ir chitosano, kuris slopina riebalų pasisavinimą. Chitosanas organizme „prisijungia“ riebalus žarnyne ir sutrikdo jų pasisavinimą. Taip pat kai kurių maisto papildų sudėtyje yra tam tikrų medžiagų, kurios suteikia organizmui daugiau energijos. Šioms medžiagoms priskiriama pantoteno rūgštis, karnitinas, fosforas ir B grupės vitaminai – riboflavinas, piridoksinas ir niacinas.

Kai kurie maisto papildai pasižymi stresą slopinančiu poveikiu ir apsaugo nuo emocinio valgumo. Šių maisto papildų sudėtyje yra raudonųjų dobilų žiedų, valerijono šaknų, ženšenio ir kt. Maisto papilduose yra alkį slopinančių ir apetitą kontroliuojančių medžiagų.

Norinti išsirinkti tinkamiausius maisto papildus lieknėjimui patariama kreiptis į dietologus.

Share
,
Suliekneti.lt

View my other posts