Maisto papildai sąnariams

June 25, 2014
Kategorija: Maisto papildai, Sveikata
0 2733 0
Maisto papildai sąnariams

Netinkama mityba daro įtaką viso organizmo sveikatos būklei. Mūsų sąnariai kasdien susiduria su nemažomis apkrovomis, todėl norint kuo ilgiau išsaugoti sąnarius sveikus, visų pirma reikia vengti riebaus maisto. Nesveikas, riebus ir kaloringas maistas skatina kūno masės augimą, o antsvoris sukelia papildomą ir nereikalingą apkrovą sąnariams. Sąnarių sveikatą išsaugoti gali sveiki, vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis praturtinti maisto produktai.

Maisto papildai gali sustiprinti visą organizmo sveikatą. Sąnariams skirti preparatai apsaugo sąnarius nuo fizinio krūvio metu patiriamo streso, tausoja sąnario kremzlę ir padeda palaikyti sąnarių lankstumą. Tačiau sąnariams skirtus maisto papildus reikia pradėti vartoti ne tada, kai pradedamas jausti skausmas. Atsiradęs skausmas reikalauja kur kas rimtesnio gydymo, o kad to išvengti – patariama vartoti maisto papildus. Šių preparatų nereikia vartoti visus metus, bet atėjus šaltajam metų laikui ar vos prasidėjus pavasariui, kai nėra šviežių vaisių ar daržovių, maisto papildai padės aprūpinti organizmą trūkstamomis medžiagomis.

Sąnariams ypač reikalingas vitaminas C, kuris sutvirtina jungiamąjį audinį. Taip pat reikalingas vitaminas B, kuris pagerina sąnario audinių kraujotaką ir užtikrina kremzlės aprūpinimą deguonimi ir kitomis maisto medžiagomis. Organizmą reikia aprūpinti ir vitaminu D, nes jis teigiamai veikia kaulėjimo procesą ir dalyvauja kalcio ir fosforo apykaitoje. Sergantiems sąnarių ligomis reikalingos omega-3 riebalų rūgštys, gama linolinė rūgštis, gliukozaminas ir chondroitinas.

Omega-3 riebalų rūgščių nauda organizmui yra plačiai žinoma. Jos skatina uždegimą slopinančių ląstelių gamybą ir taip sumažina uždegimą, taip pat pasižymi antiautoimuninės savybemis. Omega-3  riebalų rūgštys mažina reumatoidinio atrito simptomus ir pristabdo ligos progresavimą. Gama linolinė rūgštis taip pat naudinga sergantiems reumatoidiniu artritu – ji sumažina sąnarių skausmus ir susilpnina kitus ligos simptomus.

Gliukozaminas yra vienas svarbiausių ingredientų sąnarių sveikatai užtikrinti. Gliukozaminas būtinas sąnarinio tepalo gamybai, kuris reikalingas sveikos kremzlės palaikymui, sąnarių judėjimui ir kremzlės ląstelėms. Jis taip pat sumažina sąnarių skausmą ir tinimą, todėl jį patariama vartoti žmonėms, kurie užsiima aktyvia fizine veikla. Gliukozaminas pagerina fizinį aktyvumą ir sąnarių funkcijas, o svarbiausia – organizmas šią medžiagą greitai pasisavina. Gliukozaminas, naudojamas kaip maisto papildas sąnariams, gali padėti išvengti sąnarių skausmo arba jį sumažinti, taip pat palaiko sąnarių judrumą ir šiek tiek atnaujina pažeistą sąnario kremzlės audinį.

Kitas labai svarbus maisto papildas sąnariams yra chondroitinas, kuris organizme sąveika su tarpląstelinio matrikso baltymai ir padeda sureguliuoti įvairias ląstelines funkcijas. Chondroitinas taip pat padeda užtikrinti organizmo audinių struktūrą ir vientisumą. Mokslinių tyrimų duomenimis teigiama, kad gliukozamino ir chondroitino vartojimas padeda sumažinti skausmus ir patinimus žmonėms, kurie turi problemų su kelio sąnariais. Šios dvi medžiagos dažniausiai įeina į sąnariams skirtų maisto papildų, todėl vartojant tokius papildus gaunama dviguba nauda.

Share
, ,
Suliekneti.lt

View my other posts