Siera

July 1, 2014
Kategorija: Mineralai, Sveikata
0 5811 1
Siera

Siera yra žmogaus organizmui be galo reikalingas mineralas, kuris dalyvauja daugelio organizme esančių baltymų sintezėje. Žmogaus organizme siera yra aminorūgščių (metionino, cistino ir cistein) sudėtyje. Sieros taip pat yra vitamino B1, biotino ir pantoteno rūgšties bei insulino sudėtyje.

Šis mineralas reikalingas virškinimui, kadangi siera įeina į tulžies rūgščių sudėtį, o kepenyse pagaminta sieros rūgštis suriša žalingus baltymų puvimo produktus, kurie yra rezorbuojami storojoje žarnoje. Siera yra insulino sudėtinė dalis, todėl šis mikroelementas padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Sieros trūkumas žmogaus organizme beveik nėra nustatomas. Šio mineralo trūkumas gali išsivysti tuomet, kai iš žmogaus mitybos raciono yra išbraukiamas baltyminis maistas.

Siera yra visų baltymų sudėtine dalimi, todėl pagrindinis natūralios sieros šaltinis yra baltymais prisotintas maistas. Daugiausia sieros gaunama kartu su pieno ir mėsos produktais. Siera taip pat yra ankštiniuose ir grūdiniuose produktuose, kiaušiniuose, brokoliuose, bulvėse, žiediniuose kopūstuose, česnakuose ir svogūnuose.

Rekomenduojama sieros paros norma sudaro maždaug vieną gramą. Papildomai vartoti sierą patariama žmonėms, kurie geria šlapimą varančius vaistus, kadangi daugiausiai siera yra pašalinama kartu su šlapimu. Taip pat papildomai sierą, kaip natūralų kremzlių komponentą, patariama vartoti žmonėms, kurie serga degeneracinėmis sąnarių ligomis ir artoze.

Siera taip pat randama maisto papildų sudėtyje, kuriuose ji yra metilsulfonilmetano forma (MSM), tačiau šių preparatų nepatariama vartoti nėščioms moterims ir vaikams.

Share
, ,
Suliekneti.lt

View my other posts